کلاه کاسکت ایرانی

کلاه کاسکت

کلاه کاسکت وسیله ای به ظاهر ساده و معمولی به نظر می رسد ولی سالانه جان میلیون ها انسان رو نجات می دهد. کلاه کاسکت برای موتور سواران حکم فرشته نجات را دارد. این کلاه ها به ویژه کلاه ایمنی موتور سیکلت از شدت ضربات وارده به موتورسواران به هنگام بروز حادثه می کاهد. جلوگیری از هرگونه آسیبی بیشتر بستگی به نوع استفاده شما از موتورسیکلت دارد. به عنوان مثال کلاه کاسکت معمولی برای استفاده روزانه به خصوص افرادی که در پیک ها کار می کنند و وظیفه ارسال و دریافت بسته های افراد را دارند کفایت خواهد کرد ولی همین کلاه ایمنی موتور سیکلت برای کسانی که به صورت حرفه ای مثلا در مسابقات موتورسواری شرکت می کنند مناسب نخواهد بود؛ چرا که سرعت مهم ترین فاکتور شرکت در این گونه مسابقات است.

انواع کلاه کاسکت

از آنجا که در جامعه کنونی استفاده از موتور سیکلت بسیار رواج دارد، انواع کلاه کاسکت بنا بر نوع استفاده از موتور سیکلت و شغل های مرتبط با آن به وجود آمده اند. از جمله کلاه ایمنی موتور سیکلت استاندارد، معمولی یا کلاه کاسکت حرفه ای، کلاه کاسکت هوشمند بلوتوث دار یا بدون فک یا کلاه کاسکت با فک متحرک و انواع کلاه کاسکت اسپرت و خارجی. تمامی این مدل ها با توجه به تقاضا و نیاز مصرف کنندگان وارد بازار شده و هر کدام مشتریان خاص خودشان را دارند.

همانطور که مشخص است کلاه ایمنی موتورسواری حرفه ای از مقاومت بالاتری برخوردار است. این کلاه حرفه ای برای موتورسیکلت های رده بالا طراحی شده است تا از ضربات شدت دار در مسیرهای ناهموار و سرعت بالا جلوگیری کند.

 کلاه کاسکت بلوتوث دار نیز یکی از مدل هایی است که در مسابقات ورزشی کاربرد بیشتری دارد.

کلاه کاسکت فک دار کامل ترین کلاه ایمنی موتورسیکلت است که علاوه بر سر و جمجمه از فک ها نیز محافظت می کند. نوع فک متحرک آن مدل راحت تر کلاه کاسکت فک دار است به این سبب که زمانی که قصد صحبت داشته باشید نیازی به درآوردن کل کلاه نیست.

با توجه به ماهیت موتور سواری و ایمنی نسبتا پایین آن در برابر خودروها، حتی کلاه کاسکت های ارزان نیز باید از ایمنی کافی و استاندارد معمول برخوردار باشند. حداقل وظیفه یک کلاه ایمنی استاندارد، محافظت از جمجمه شماست. دیگر مزیت های این محصول  جلوگیری از ورود حشرات، غبار و آلودگی داخل چشمان شماست که این نکته ممکن است در رده های بعدی استاندارد قرار بگیرند.

نکته ای که در هنگام خرید کلاه کاسکت باید در نظر بگیرید وزن و سایز آن است. چرا که ممکن است در زمان استفاده برای شما دردسرساز شود. کلاه کاسکت نباید به گردن شما فشار وارد کند

خرید اینترنتی کلاه ایمنی موتور سیکلت

ساده ترین و مطمئن ترین راه خرید کلاه ایمنی موتور، خرید اینترنتی است. فروشگاه اینترنتی کلاه کاسکت همان‌طور که از نامش نیز مشخص است، به‌صورت تخصصی در حوزه فروش کلاه کاسکت فعالیت می‌کند با جستجو در میان انواع برندهای تولید کننده و واردکننده نظیر راپیدو، انرژی و ردلاین استاندارد ترین ها را برای استفاده شما کاربران عرضه می کند. شما می توانید با مراجعه به این سایت کلیه کلاه کاسکت های با کیفیت را در مدل های متنوع و از برندهای معتبر مشاهده و مقایسه کرده و در نهایت با توجه به کاربری مورد نظرتان بهترین را انتخاب نمایید.