[irk_vc_amazing_slider category=”213″]

کلاه ایمنی موتورسیکلت

خرید بهترین مدل های کلاه کاسکت موتور سیکلت حرفه ای، فک متحرک، بلوتوث دار، اسپرت و معمولی با قیمت مناسب از کلاه کاسکت

ضرورت خرید کلاه کاسکت موتورسیکلت

کلاه کاسکت موتورسیکلت از جمله وسایل بسیار ضروری است که واقعا جان آدم‌‌ها را نجات می‌‌دهد یا حداقل از آسیب ضربات شدید جلوگیری می‌‌کند. قطعا می‌‌دانید که حتی اگر پای شما به جایی گیر کرده و با سر زمین بخورید یا در حال دویدن سرتان به تابلویی یا شاخه‌‌ای برخورد کند می‌‌تواند آسیب‌‌های جدی ایجاد کند. موتور وسیله‌‌ای است که ایمنی آن تقریبا صفر است و اگر در حال حرکت زمین بخورید و کلاه کاسکت موتورسیکلت نداشته باشید شاید جان خود را از دست بدهید. اما توجه داشته باشید که صرف خرید آن بدون در نظر گرفتن نکات مربوطه کمکی نخواهد کرد. لذا در این مطلب کلیه‌‌ی نکات را بیان می‌‌کنیم.

نکات خرید کلاه کاسکت موتورسیکلت

نکاتی که باید هنگام خرید کلاه کاسکت موتورسیکلت به آن توجه داشته باشید موارد زیر هستند:

سبک

برخی از انواع کلاه کاسکت مانند نوع باز یا سه چهارم پوشیده از جلوی صورت حفاظت نمی‌‌کنند و همین امر سبب می‌‌شود تا بیشترین قسمتی که آسیب می‌‌بیند همین بخش باشد. لذا نوعی را خریداری کنید که هر 4 طرف صورت شما را به خوبی بپوشاند.

سایز

توجه داشته باشید که سایز کلاه کاسکت موتورسیکلت از هر حیث باید کاملا متناسب با سایز سر شما باشد چرا که اگر خیلی تنگ باشد یا نسبت به سر شما کوچک باشد، فشار زیادی به سر وارد کرده و شاید اختلال در تصمیم گیری ایجاد کند و اگر هم بزرگ‌‌تر از سر بوده یا شل باشد، در سرعت‌‌های بالا تکان خوردن آن حواس پرتی می‌‌گردد. پس حتما آن را تست کنید.

وزن

وزن عامل بسیار مهمی است که هنگام خرید کلاه کاسکت موتورسیکلت باید به آن توجه داشته باشید هر چند امروزه به گونه‌‌ای ساخته می‌‌شوند که در عین استقامت و محکمی وزن کمی هم داشته باشند. وزن زیاد کلاه سبب ایجاد گردن درد در طولانی مدت خواهد شد.

مواد سازنده

مواد سازنده کلاه کاسکت علاوه بر تأثیر بر وزن و راحتی، بر روی درجه ایمنی که برای شما فراهم می‌‌کنند هم تأثیر دارد. به عنوان مثال فیبر کربن با وجود وزن کمتر استحکام بسیار بیشتری هم دارد و کامپوزیت فایبرگلاس هم منعطف‌‌تر است. پلی کربنات نیز گزینه‌‌ی مقرون به صرفه‌‌تری است و مقاومت کمتری دارد.

ویژگی‌‌های جانبی: جالب است بدانید که نمونه‌‌هایی از کلاه کاسکت موتورسیکلت در بازار وجود دارند که هم به شما امکان دید از پشت سر را فراهم کرده و هم می‌‌توانید به گوشی خود پاسخ دهید و کنترل صدا هم داشته باشید.

طول عمر

کلاه کاسکت موتورسیکلت معمولا در بهترین حالت حدود 5 سال عمر می‌‌کند و پس از آن چون کارایی خود را از دست می‌‌دهد بهتر است که تعویض گردد. همچنین به یاد داشته باشید کلاه کاسکتی که دارای خرابی است و دیگر محافظت آنچنانی درست نمی‌‌کند خطرناک‌‌تر از نداشتن آن است!

پوشش میدان دید

کلاه کاسکت موتورسیکلت اگر استاندارد باشد وقتی بر روی سر قرار گرفت باید میدان دید جانبی را از 107 درجه به بالا پوشش دهد و میدان دید بالایی کلاه کاسکت هم اصلا نباید کمتر از 7 درجه باشد. این موارد سبب می‌‌شوند تا میدان دید شما مختل نشده و تسلط کامل بر مسیر و اتفاقات پیرامون خود داشته باشید.

کلاه کاسکت موتورسیکلت برای حفظ جان و امنیت شما طراحی و ساخته شده پس هم نوع استاندارد آن را خریداری کنید و هم در زمان مناسب اقدام به تعویض آن نمایید.